Září 2010

Co morčata umí a jak se rodí?

27. září 2010 v 10:16 Zajímavosti
  • Malé morče se rodí už z úplně vyvinutou srstí, umí běhat a má otevřená očka. Už od prvního dne může hlodat pevnou potravu, i když ze začátku musí mít hlavně mateřské mléko.
  • Morče se dokáže naučit dělat kolečko, když mu těsně před jídlem řeknete ,,kolečko" a otočíte jídlo kolem něj. Postupem času se naučí kolečko dělat, jen když řeknete a za něj pak dostane odměnu :)
  • Morčata se k nám dostala z Jižní Ameriky.
  • Morče pozná svého pána podle pachu.
  • Morčátko velmi jasně slyší vysoké tóny. Proto NIKDY nedělejte to, že těsně u něj (nebo blízko něj) třeba tlesknete nebo zapísknete. Morče by k vám potom mohlo ztratil důvěru.
  • Morče na rozdíl od mnoha jiných živočišných druhů umí rozeznávat barvy.
  • Když si vás vaše malé morčátko oblíbí, bude mít k vám důvěru a bude spokojené, začne vás lízat. Je to velmi příjemné a to víc to zjištění, že vás má morčátko rádo. :)
  

Návštěvka a omluvička!

27. září 2010 v 10:06 Oznámení

Včera navštívilo Váš blog 5 lidí, nejčtenější články byly:

  • 3x Jsem zpět!! xD
Ahoj, tak vidím, že
se musím víc snažit,
i když mám tolik blogů.
Dneska sem pár věcí dám,
abyste neřekli :)

ss


Jsem zpět!! xD

25. září 2010 v 21:15 Oznámení
AHOJ VŠICHNI!!!
MOC SE VÁM OMLOUVÁM,
ŽE JSEM SEM MOOOOOOC
DLOUHO NIC NEPŘIDALA, ALE JAK
VÍTE MÁM JEŠTĚ TŘI A PŮL BLOGU,
TAKŽE FOFR :)
SLIBUJU, ŽE SE BUDU SNAŽIT SEM
PŘIDÁVÁT ČLÁNKY,
I KDYŽ MOMENTÁLNĚ NA SVÉ MORČE NEMÁM
MOC ČASU.
JINAK BELLUŠKA VÁS POZDRAVUJE A
PŘEJE VÁM KRÁSNÝ PODZIM!

S KRÁSNÝM PŘŘNÍM DOBRÉ NOCI ČI PRODLOUŽENÉHO
SOBOTNÍHO VEČERA VAŠE MONČA :)


Jak si poradit s vykousanou srstí?

9. září 2010 v 17:37 Nemoci a odchylky
Vaše morče si může se stresu začít vykousávat srst na různých částech těla. Možná se taky cítí osamělé, nebo je v kleci příliš mnoho zvířat pohromadě. V takovém případě stačí pořídit osamělému zvířeti společnost, nebo mu sami věnovat více pozornosti; velkou skupinu morčat je naopak třeba rozdělit, případně jim pořídit větší příbytek. Výsledky se dostaví záhy. Morčata siale také někdy vykusují srst navzájem. Především mladá zvířata se občas poperou, poškození srsti může způsobit i matka, která svá mláďata příliš vehemetně čistí. V takovém případě problémy ustanou, jakmile mladí povyrostou.


↑↑↑↑Dejte si tuto ikonku na blog, já jsem našla na tomto  blogu!!↑↑↑↑

Jak často měnit příbytek?

1. září 2010 v 17:01 Příbytek
Příbytek morčete ať už dřevěný či plastový měňte pravidelně, ať si na něj morče zvykne. Měňte pokud možno každý týden. Každý den kontrolujte, zda morčeti nezbyla v domečku nedojedená zelenina či ovoce. Mohla by shnít nebo by z ní morče (za pár dnů bez kontroly) po snědení mohlo dostat otravu. Snažte se dávat přiměřené množství pilin nebo steliva pro kočky. V zimě dbejte na větší množství, v létě na menší. Když se takto budete o svého miláčka starat, zajistíte si tím jeho důvěru a lásku a budete mít jistotu, že mu nic nechybí.

Toto jsem psala sama, tak kopírujte pouze se zdrojem!!